Myjava protestuje proti opatreniam RÚVZ

Mesto Myjava protestuje proti sprísneným opatreniam regionálnych hygienikov. Podľa vedenia mesta sú obyvatelia zodpovední, čo dokazuje aj nízka chorobnosť na COVID-19. Napriek tomu platia v okrese sprísnené pravidlá so zákazmi podujatí alebo ich výraznými obmedzeniami. Primátor mesta tvrdí, že sú neopodstatnené a požiadal hygienikov o ich prehodnotenie."

Vlasta Cigánková, redaktorka:

"Primátor Myjavy Pavel Halabrín je presvedčený, že vyhláška krajských hygienikov v Trenčíne, ktorá reaguje na rastúci počet pozitívne testovaných na COVIF-19 v regióne, je pre Myjavský okres diskriminačná. Rozhodol sa preto podať protest."

Pavel Halabrín, primátor mesta Myjava:

"Tie opatrenia sú absolútne neprimerané, nevychádzajú zo žiadnych pravidiel, ktoré sa doteraz prezentovali. Napriek tomu, že pani riaditeľka ma ubezpečila, že vydajú nové, Úrad verejného zdravotníctva svoje rozhodnutie nezmenil s odôvodnením, že to dokazuje aj prípad pozitívne testovaného pacienta v myjavskej nemocnici."

Vlasta Cigánková:

"Podľa primátora však ide o klienta mestského zariadenia opatrovateľskej služby, ktorého dalo mesto iniciatívne otestovať pred návratom z nemocnice. Regionálna hygienička Ľubica Bučková tvrdí, že úrad sprísnenými opatreniami reaguje na situáciu v kraji."

Ľubica Bučková, regionálna hygienička:

"V Trenčíne enormne vzrástla chorobnosť na COVID, k včerajšiemu dňu máme sedemdesiattri prípadov na stotisíc - Nové Mesto, Myjava, Trenčín sú prepojené návštevnosťou, zamestnaním, tak preto sme pristúpili k týmto zákazom."

Vlasta Cigánková:

"Tie sa týkajú návštev v nemocniciach či v zariadeniach pre seniorov, ale aj verejných hromadných podujatí s občerstvením. Primátor Pavel Halabrín však argumentuje, že určiť typ podujatia a zabezpečiť plnenie sprísnených opatrení je v praxi nemožné."

Pavel Halabrín:

"Za mnou prišli záhradkári, či môžu robiť výstavu v kultúrnom dome. Je to hromadné podujatie, nie je? Lebo na tú výstavu príde sto, možno päťsto ľudí. Nebudú tam nikdy naraz, neni tam občerstvenie, ale je tam ovocie. Ja neviem garantovať, či niekto si neodhryzne z jablka."

Vlasta Cigánková:

"Podľa regionálnej hygieničky sa rozhodnutie o opatreniach v okrese Myjava meniť nebude. Šéf myjavskej radnice však avizuje, že podnikne ďalšie kroky na to, aby sa obmedzenia zmiernili."

Voľné pracovné miesta

Partneri