Odišiel výnimočný človek, pán riaditeľ, ďakujeme za všetko

Dnes sme sa rozlúčili s Henrichom Gašparíkom, riaditeľom myjavskej nemocnice v zriaďovateľskej pôsobnosti župy. Rodine, priateľom, ale aj kolegom pána riaditeľa vyjadruje úprimnú sústrasť aj predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška.

„Ako svoju profesiu si Henrich vybral lekárske povolanie, ktoré je samo osebe ťažkým, no o to šľachetnejším. V jeho prípade to platilo viacnásobne. Ako lekár špecialista priviedol na svet mnoho detí. Na prvom mieste boli u neho pacienti, ich spokojnosť a snaha o to, aby mali v nemocnici zabezpečenú kvalitnú zdravotnú starostlivosť. S nimi prežíval ich životné radosti, starosti, problémy i obavy o zdravie. Svojím ľudským, no zároveň profesionálnym prístupom dokázal zaujať nielen svoje pacientky a pacientov v nemocnici, ale aj nás, kolegov, ktorí sme mali tú česť ho nielen poznať, ale s ním aj spolupracovať.

Smrť nám vzala vzácneho človeka a dobrého priateľa, ktorý svoj život zasvätil pomoci druhým. Kým on vítal do života nových ľudí, ten jeho vyhasol nečakane. Jedna múdrosť hovorí: Nie je to o dĺžke života, je to o jeho hĺbkeZanechávaš za sebou nezmazateľnú stopu v regióne, kde si žil a pôsobil, no ešte hlbšiu v nás, ktorí sme mali tú česť byť súčasťou tvojej životnej cesty. 

Heňo, budeš nám chýbať,“ povedal trenčiansky župan.

Odborná prax

Voľné pracovné miesta

Partneri