Mamografické pracovisko (MMG)

Mamografické pracovisko (MMG)

Na mamografickom pracovisku sa využíva digitálny prístroj HOLOGIC Selenia Dimensions. Vykonáva sa rӧntgenové vyšetrenie prsníkov – mamografia, ktorá slúži na diagnostiku skorých štádií karcinómu prsníka. Samotnému vyšetreniu predchádza vyplnenie dotazníka, aby sa zistilo, či žena patrí do rizikovej skupiny.

Vyšetrenie je vhodné podstupovať pravidelne na jednom pracovisku. Lekár, ktorý snímky hodnotí, môže porovnávať staršie a nové snímky medzi sebou.  Je preto potrebné priniesť si svoju predošlú dokumentáciu (CD) z iného pracoviska so sebou.

Príprava na vyšetrenie: príprava spočíva v odložení si oblečenia a šperkov z vyšetrovanej časti tela. Neodporúča sa pred vyšetrením použiť deodorant, antiperspirant a telové mlieko v oblasti dekoltu, prsníkov a podpazušia.  Môže to mať nepriaznivý vplyv na kvalitu obrazu.

Objednanie: na mamografické vyšetrenie sa objednáva osobne na evidencii RGD oddelenia alebo telefonicky 034/6979 260. Vyšetrenie sa vykonáva  medzi 7:00 - 8:30 hodinou, prípadne je možnosť poskytnúť vyšetrenie v poobedných hodinách.

Fotogaléria

Voľné pracovné miesta

Partneri